Dożynki Powiatowe - Grabowiec'2007

Strona | 1 | 2 |
Foto. Tadeusz Halicki

Dożynki powiatowe organizowane już po raz dziewiąty, tym razem odbyły się na Błoniach w Grabowcu w niedzielę 2 września 2007 r.

Wspólną modlitwą podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowano za tegoroczne płody rolne. W czasie nabożeństwa starostowie dożynek Jolanta Żołnierczuk z Orantowic i Kazimierz Kodeniec z Grabowca przekazali na ręce gospodarzy dożynek - starosty Henryka Mateja i wójta Zdzisława Koszela chleb upieczony z tegorocznych zbiorów a wszystkie dary złożone przez przybyłych rolników zostały symbolicznie poświęcone. Każdy uczestnik dożynek mógł skosztować chleba z nowego ziarna.
Wieńce dożynkowe zaprezentowane zostały podczas korowodu dożynkowego. Wzięło w nim udział około 1000 osób wśród nich przedstawiciele rolników, kapel i zespołów ludowych.
Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: wieńca tradycyjnego i współczesnego. Komisja konkursowa wśród 44 zgłoszonych wieńców przyznała w kategorii wieńca tradycyjnego:

I miejsce -zespół śpiewaczy Zarudzianki z Zarudzia gmina Nielisz;
II miejsce -delegacja wsi Rogów gmina Grabowiec
III miejsce- delegacja sołectwa wsi Wywłoczka gmina Zwierzyniec

W kategorii wieńca współczesnego:
I miejsce -zespół śpiewaczy KGW Trzepiecianie gmina Adamów
II miejsce -zespół śpiewaczy Roztoczanki z miejscowości Sochy gmina Zwierzyniec
III miejsce -zespół Bliżowskie Perełki z miejscowości Bliżów gmina Adamów

Uroczystości towarzyszył przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Zamojskiego,
w którym wzięły udział kapele ludowe, zespoły folklorystyczne, wystawcy sztuki ludowej i łowieckiej. Rolnikom służono radą w stoiskach wystawienniczych największych firm z branży rolniczej w regionie. Na zakończenie dożynek odbył się również festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży.Total images: 33 | Last update: 02.09.07 18:05 | Wygenerowane przez JAlbum 7.0 & Chameleon | Help