Nawigacja
WARTO PRZECZYTAĆ

 

WARTO PRZECZYTAĆ

aktualności - opinie - historia...


Publikuję artykuły prasowe, fragmenty publikacji książkowych, w których autorzy przedstawiają swój punkt widzenia, opinie, sugestie i komentarze na tematy polityczne, gospodarcze, społeczne i historyczne.

Nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi opiniami i wnioskami  autorów tych tekstów, nie mniej jednak publikuję je dlatego, że oficjalne prorządowe media tematy przemilczją, przeinaczają albo przedstwiają (moim zdaniem) w fałszywym świetle...11 września 2023 r. minęła 22. rocznica zamachu (kontrolowanego zburzenia) na dwa najwyższe budynki w Nowym Jorku - World Trade Center

W budynkach zginęło prawie trzy tysiące osób, a kolejne 5380 zmarły w następnych latach w wyniku narażenia na pył azbestowy w Strefie Zero. W chwili ataku w obu wieżach WTC znajdowali się także Polacy - ośmioro z nich poniosło śmierć. Choć nie sposób dokładnie policzyć zmarłych - oficjalna liczba została ustalona na 2977 osób. Wśród zmarłych było wielu przedstawicieli służb - 343 nowojorskich strażaków, 243 funkcjonariuszy NYPD, którzy poszli ratować uwięzionych w wieżowcach ludzi. Nowojorskie służby szkolone do ratownictwa w płonących wieżowcach - były pewne, że z powodu pożaru górnych pięter, budynek nie ulegnie zawaleniu. Dotychczas nie był znany przypadek zawalenia się wieżowca z powodu pożaru - nawet, jeśli płonął przez kilka dni.

Polecam książkę Sławomira Kozaka "Operacja Dwie Wieże".

Opis z okładki: Operacja Dwie Wieże. Dlaczego akurat Dwie Wieże? Bo 11 września zniszczono rozmyślnie dwie najwyższe wieże Nowego Jorku, bliźniacze budynki nazywane David i Nelson – od imion Rockefeller’ów. Ale też dlatego, że cały ten zamach, w wyniku którego zniszczono 4 samoloty i tysiące istnień ludzkich, nie mógł się udać bez ingerencji w system kontroli ruchu lotniczego. Kiedy mamy do czynienia z jakimś wypadkiem lotniczym, media skrótowo podają o ostatniej pozycji samolotu, jaką odnotowała Wieża kontroli. Jest to ogromne uproszczenie, bo na kontrolę ruchu lotniczego składa się łańcuch poszczególnych jej organów. Ale tak się przyjęło mówić.

I patrząc na to w tym kontekście, tu znowu mam nieodparte wrażenie, że tego dnia działały w USA, obrazowo mówiąc, dwie wieże. Jedna, ta właściwa – wydajny system tysięcy pracowników wykonujących ciężkie i odpowiedzialne zadania. I druga – zbrodnicza, ukryta za plecami pierwszej, działająca wbrew podstawowej zasadzie kontroli ruchu lotniczego. Niwecząc wkład porządnych ludzi w bezpieczeństwo lotnictwa. Źle, kiedy przeciw własnym obywatelom obraca się cały aparat mający ich chronić i wspierać. Począwszy od władz, poprzez dowództwo wojskowe, służby specjalne, na mediach kończąc.

-------------------------------------

Sporo materiału filmowego już usunięto z Internetu. Wyszukując 9/11  w YT można znaleźć kilka ciekawych dokumentów filmowych: https://www.youtube.com/results?search_query=9%2F11

------------------------------

Jeden z komentarzy: "...A po zamachu który był tylko epizodem i zapalnikiem zmian, zginęły miliony a dziesiątki milionów stało się emigrantami . O nich nie upomni się nikt". 

 

 


 

2023-09-11

Powinność.   Pismo kulturalno-społeczne Ziemi Chełmskiej Nr 5 październik 2023
Od redakcji:  Bieg wydarzeń w Ojczyźnie ponownie kieruje nas ku rozważaniom na temat aktualnej kondycji naszego państwa, ale też stanu świadomości narodowej rodaków. Uprzedzając programowych kontestatorów, podkreślamy, że nie czynimy tego z przesłanek natury nacjonalistycznej. Dalecy jesteśmy od tego rodzaju stanowisk. Od lat konsekwentnie upominamy się o potrzebę respektowania ponadczasowych wartości, przyjmowanych za realnie istniejące byty. Zostały one nadane przez Stwórcę i wpisane w ludzką naturę. Naszym zadaniem jest umieć je odczytać i przyjmować za podstawę ładu społecznego…

Cały numer do pobrania >> plik pdf


 

Czy 22 sierpnia wpłynie na dzieje świata?

Felieton    tygodnik „Najwyższy Czas!”    2 września 2023

Kiedy ta publikacja ukaże się w druku, Czytelnicy będą wiedzieli więcej ode mnie – czy mianowicie na szczycie BRICS, który rozpoczął się 22 sierpnia w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, zapadły jakieś decyzje w sprawie alternatywnej waluty światowej, czy odłożono je na czas przyszły. BRICS jest porozumieniem 5 państw: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA, zawartym w 2011 roku w celu detronizacji dolara z funkcji waluty światowej i zastąpienia go walutą alternatywną, prawdopodobnie chińskim juanem, respektującym standard złota. Gdyby ten pomysł został zrealizowany, byłby to dla USA dotkliwy cios, bo z faktu, że dolar co najmniej od 1944 roku pełni funkcję waluty światowej, Stany Zjednoczone nie tylko ciągną grubą rentę, ale w dodatku ta okoliczność ma bardzo duże znaczenie dla amerykańskiej gospodarki... Cały tekst >> pdf

 


2023-09-02

Ponura prawda o Józefie Piłsudskim - Henryk Pająk

CO TO ZA WÓDZ ? Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy ? Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy ? Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu ? Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu ? Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni ? Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubina ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski ? Co to za historycy, co to za "polska" historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim - BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ ?

Źródło: https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ponura-prawda-o-Jozefie-Pilsudskim-Henryk-Pajak/161

 


2023-09-02

Józef Piłsudski Sfałszowana biografia - Tomasz Ciołkowski

Z tej pracy jednoznacznie wynika, że biografia Piłsudskiego została sfałszowana w czasie jego dyktatury. Badając źródła i materiały źródłowe oraz konfrontując je z oficjalną propagandą, wmawianą nam w III RP zdecydowanie stwierdzam, że wizerunek propagandowy Józefa Piłsudskiego diametralnie odbiega od rzeczywistości wynikającej z materiałów źródłowych ...

https://capitalbook.com.pl/pl/p/Jozef-Pilsudski-Sfalszowana-biografia-Tomasz-Ciolkowski/3567

 

 


 

Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe - Andrzej Ceglarski

Podczas przenoszenia zbiorów belwederskich do Muzeum Narodowego otwarto tajne, starannie zabezpieczone sejfy Belwederu. Jakież było zdziwienie uczestników tej czynności, kiedy w najbardziej niedostępnym miejscu, czyli kasie ogniotrwałej muzeum belwederskiego, znaleziono pożółkłe już kartki dotyczące, wydawałoby się dawno zapomnianej sprawy zaginięcia generała Zagórskiego. Dlaczego te dokumenty znalazły się w najpilniej strzeżonym miejscu Belwederu? Książka odpowiada na to pytanie, odsłaniając przed czytelnikiem niewątpliwie największą tajemnicę II Rzeczpospolitej.

Główny bohater książki generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej, ale zarazem człowiek wielkiej, niepohamowanej ambicji. Współdziałał z Józefem Piłsudskim w czasie gdy przyszły Marszałek współpracował z wywiadem austriackim, a byli też towarzyszami broni w Legionach. Po odzyskaniu niepodległości był traktowany jak jego oponent.
Jednak 6 sierpnia 1927 roku nie tylko sam generał zaginął, bardzo szybko zaginęła też pamięć o nim. Generał Zagórski został niemal zupełnie zapomniany, dzieła jego życia wykoślawione, wszelka wielkość umniejszona, a zasługi odebrane.

Źródło: https://capitalbook.com.pl/pl/p/Sprawa-generala-Zagorskiego.-Zabojstwo-prawie-doskonale-Andrzej-Ceglarski/5418

 2023-09-01

Komentarze - znalezione w sieci...

"Polacy żyją w rzeczywistości podstawionej…ale wszystko gra ! Polacy to lubią".

-----------------------------

..."Korporacje kreują świadomość - to daje do myślenia".

---------------------------------

...Jak to mówią: “jaki wół, taka skóra, jaka mać, taka córa”.Trudno oczekiwać, żeby potomkowie zbrodniarzy mieli jakieś inne wzorce jak te których mimo straszliwej przeszłości się trzymają. Bo i czegóż się mają trzymać, co pielęgnować i rozwijać? Kozacką przeszłość? Przeszłość ludzi wyjętych spod prawa, którzy uciekając przed stryczkiem osiedlali się na Dzikich Polach, pograniczu (na skraju lub jak kto woli “u kraja” Rzeczpospolitej) przez nikogo w pełni nie kontrolowanym? Oni hańby UPA się nie wyrzekną, bo cóż im pozostanie? Podgalanie głów na osełedec i bajanie o Hetmańszczyźnie, co określiłoby właściwe granice ich państwa jako Ukrainy Naddnieprzańskiej? Polska stanęła w szerokim rozkroku, bo z jednej strony degradacja sił rosyjskich jest dla Polski zjawiskiem pożądanym, jednak cena jaką już za to zapłaciliśmy i jaką przyjdzie nam jeszcze zapłacić może się okazać pyrrusowym zwycięstwem.

------------------------------

...Za czasów ZSRR banderyzm i kult “herojów” był na Ukrainie z oczywistych względów zakazany, natomiast żywy w diasporze ukraińskiej na tzw. Zachodzie, głównie w USA i Kanadzie i co ważne – wspierany przez CIA, jako ideologiczny fundament dla ukraińskiej czerni, która miała być w swoim czasie wykorzystana jako narzędzie (m.in. mięso armatnie) przeciw ZSRR, a później Rosji. I właśnie te czasy nadeszły. Nieprzypadkowo zorganizowany przez Victorię Nulland i CIA przewrót 2014 r. zaczął się od Majdanu przepełnionego banderowską symboliką. Nieprzypadkowo banderyzm z zachodniej Ukrainy rozlał się na całą Ukrainę. Polińscy szabesgnoje “słudzy Ukrainy” mogą jedynie pokiwać palcem w bucie i co najwyżej wyrazić “brak entuzjazmu”.

--------------------------------

...Bogowie tego świata, to osoby, władcy naszej planety, przyznający sobie, z wykorzystaniem chaosu, postrzeganego jako demokracja, poparcia i uznania prostego ludu, prawo do decydowania o wszystkim. Postanowieniem bogów, pod koniec 1991 roku, utworzono, nigdy dotąd nie istniejące w dziejach Ziemi, samodzielne, suwerenne i niezależne państwo: Ukrainę. Zlekceważono przy tym akcie twórczym, pewien misteryjny proces, jaki związany jest w ogóle z życiem ludzkości, w tym z powstawaniem i ukształtowaniem się nowego państwa na Ziemi. Jak wszystko na to wskazuje, zaskoczona Ukraina nie miała czasu, aby wypracować własny, narodowy paradygmat kulturowy, oparty na powszechnie akceptowanych wartościach ogólnoludzkich. Tak więc w obronie młodej, nispodziewanie otrzymanej wolności, pośpiesznie implementowała model faszystowski, znany i praktykowany z okresu II wojny światowej. Ceną takiej arogancji jest istniejący konflikt zbroiny, realnie grożący kolejną wojną światową, która, jak wszystko na to wskazuje, poprzez hybrydowe operacje, już się rozpoczęła i jest  kontynuowana.Demokracja od tyłu i od przodu

Artykuł    tygodnik „Najwyższy Czas!”    29 sierpnia 2023

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5453

Kiedy tylko pan prezydent Andrzej Duda odważnie ogłosił termin wyborów na dzień 15 października, w Polsce – no, może nie w całej Polsce, co to, to nie – ale w środowiskach związanych z partiami politycznymi zawrzało. Jak bowiem wiadomo, demokracja polega na tym, że suwerenowie głosują na swoich przedstawicieli. Ale skąd właściwie suwerenowie wiedzą, kto jest kandydatem na ich przedstawiciela? Tego wiedzieć nie mogą, dopóki członkowie ścisłych kierownictw partii tych kandydatów nie wpiszą na listy wyborcze. Bo zanim jeszcze odbędzie się jakiekolwiek głosowanie, ścisłe kierownictwa poszczególnych partii eliminują całą chmarę kandydatów, o których nędznym istnieniu suwerenowie w ogóle nie wiedzą. Wiedzą jedynie o tych szczęściarzach, których ścisłe kierownictwa poszczególnych partii na listach wyborczych umieściły... Cały tekst w pliku pdf >> 


Jastrzębski:

https://myslpolska.info/2023/08/27/jastrzebski-wybory-niczego-nie-zmienia/

Wybory niczego nie zmienią

 Ludzie, którzy jeszcze nie przestali myśleć, coraz powszechniej dostrzegają rzeczywistą sytuację, w której znalazła się Polska. Chodzimy na pasku Sanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Jesteśmy krajem półkolonialnym, oszukanym i okradzionym. Cały tekst >> plik pdf >>

 


Stanisław Michalkiewicz

Sodomia „pojednania”

Felieton    serwis „Prawy.pl” (prawy.pl)    13 lipca 2023

Właśnie z udziałem Episkopatu Polski rozpoczęła się sodomia pojednania polsko-ukraińskiego. Muszę powiedzieć, że Episkopat w takich pojednaniach zaczyna chyba nabierać rutyny. W sierpniu 2012 roku, trzy lata po tym, gdy z łaski prezydenta USA Baracka Obamy, Polska 17 września 2009 roku przeszła spod kurateli amerykańskiej pod kuratelę „strategicznych partnerów” tzn. Niemiec i Rosji – Episkopat ręką JE abpa Józefa Michalika podpisał wraz z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, deklarację o pojednaniu między narodami polskim i rosyjskim. No a teraz - z ukraińskim... Cały tekst >>plik pdf 


Lepper o NAJWIĘKSZYM SZKODNIKU Polski:

"Przez niego CHWYTAJĄ ZA SZNUR!"
 

https://www.youtube.com/watch?v=Wuo3v56Xexs

Na archiwalnym nagraniu ze spotkania Andrzeja Leppera z wyborcami lider Samoobrony ujawnił kto jest największym szkodnikiem polskiej polityki! Oberwało się polskim politykom Platformy Obywatelskiej, PSL, PiS i SLD, którzy bardziej niż dobro Polaków cenili sobie Unię Europejską i "błyskotki z Brukseli". 

Źródło YouTube: Rolnik Info38,5 tys. subskrybentów