Nawigacja
DOŻYNKI W GRABOWCU

DOŻYNKI GMINNE - 2013

Fot. Tadeusz Halicki

W niedzielę 1.09.2013 r. odbyły się dożynki Gminno-Parafialne.
Korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów Agatę Steć i Piotra Surmę wyruszył do kościoła parafialnego z placu GOK o godzinie 10:00. Pięknie przystrojoną bryczką powoził Jarek Ulanowski. W czasie mszy świętej dziękczynnej za zbiory, składano chleb upieczony z tegorocznej mąki oraz wyjątkowo okazałe wieńce dożynkowe, które przynieśli mieszkańcy Grabowca, Bereścia, Ornatowic, Rogowa, Skibic, Szystowic, Skomoroch Małych, Wolicy Uchańskiej i Wólki Tuczępskiej. Festyn dożynkowy rozpoczął się podobnie jak w roku ubiegłym na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grabowcu od degustacji potraw regionalnych „Ziemi Grabowieckiej”. Przygotowaniem stoisk zajęły się panie z Grabowca i Grabowca Góry. 

Film >>
 

 

DOŻYNKI GMINNE - 2012

Fot. Tadeusz Halicki

W niedzielę, 2 września 2012 roku w Grabowcu, odbyły się Dożynki Gminno Parafialne. Tegoroczne święto plonów zostało zorganizowane w nieco innej formie niż przed laty. Msza święta dziękczynna została odprawiona w plenerze na ołtarzu przy kościele parafialnym w Grabowcu. Festyn dożynkowy odbył się na rynku w Grabowcu, podczas imprezy można było degustować potrawy regionalne przygotowane przez gospodynie z Grabowca i Grabowiec Góry. Więcej >>

 

 

Dożynki Gminne - Grabowiec-2010
Fot. Tadeusz Halicki

Dożynki Gminno-Parafialne w Grabowcu odbyły się  w dniu 29 sierpnia 2010 r. Korowód dożynkowy uformowano w centrum Grabowca. Na czele orkiestra dęta i bryczka ze starostami dożynek. dalej radni z przewodniczącą rady gminy i wójtem, następnie delegacje rolników z wieńcami dożynkowi. Około godziny 11:40 korowód wyruszył w kierunku grabowieckich błoni na uroczystości dożynkowe. Uroczystość rozpoczęto od wysłuchania mszy św. przy ołtarzu polowym. Starostowie dożynek - Joanna Nowak z Czechówk i Kazimierz Brzozowski z Wolicy Uchańskiej.

 

Dożynki gminne w Grabowcu - 07 września 2008 r.

Album Google >>

Fot. Tadeusz Halicki

 

Dożynki Powiatowe - Grabowiec'2007

2 września 2007 r.

Dożynki powiatowe organizowane już po raz dziewiąty, tym razem odbyły się na Błoniach w Grabowcu w niedzielę 2 września 2007 r.

  Album Google >>

Fot. Tadeusz Halicki

 

Dożynki parafialne w Grabowcu - 31.08.2006 


Zdjęcia: Dominik Kordyś

Album Google >>

Fotoreportaż z dożynek parafialnych w Grabowcu
28 sierpnia 2005 r.


zdjęcia - Dominik Kordyś
wybrał i opublikował - Tadeusz Halicki

Album Google >>