Nawigacja
WYSTAWY

Wystawa haftu krzyżykowego

Autorkami prac są: Edyta Sawulak, Zofia Byra, Mieczysława Cholewa. 

Wystawa dostępna jest w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.

Prezentuję prace w/w autorek rękodzieła...

Więcej wystawionych prac w albumie Google >>

WYSTAWA FOTOGRAFII "NAMIBIA - POSMAK PUSTYNI"

 

Kilkanaście zdjęć z wystwy w albumie Google >>

 

Wernisaż wystawy na stronie GOK Grabowiec >>

 

W niedzielę 30 stycznia br. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu uroczyście otwarto wystawę fotografii pod tytułem "Posmak pustyni". Autorami zdjęć są Państwo Andrzej Bąk i Barbara Siegieńczuk - zamieszkali w Zurawlowie. Fotografie przedstawiają ludzi a także dzikość i dziewicze piękno afrykańskiej przyrody w Namibii. Mamy okazję zobaczyć Afrykę, jakiej nie znaliśmy - fotograficzny zapis ludu Himba, którego ścieżki życia, wyznaczają od wieków, wciąż te same siły natury, majestatyczna potęga przyrody, bogaty świat fauny, bezpieczny z dala od „drapieżnego” człowieka, który egoistycznie zawłaszcza coraz więcej wyłącznie dla siebie.Aktualny wernisaż, wpisał się w jubileusz 50-lecia pracy twórczej autora, który swoją pierwszą wystawę fotografii prezentował w Zamościu w 1972 roku. Pan Andrzej Bąk swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą - otrzymał z tego tytułu wiele nagród i wyróżnień - gratulacje.Pokazane tu zdjęcia to tylko część z wystawionych fotografii.

 

Wystawa obrazów Zofii Greniuk

"Malarstwo jest obrazem duszy"

10 października br. w  Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu, swoją twórczość plastyczną prezentowała Zofia Greniuk..

Więcej >>

 

Fotoreportaż >>

OTWARCIE WYSTAWY  "OPOWIEŚĆ O GRABOWCU"

W niedzielę 18 marca 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Opowieść o Grabowcu”. Całoroczna prezentacja związana jest z jubileuszem 750-lecia istnienia Grabowca, którego historia wpisuje się w 100-lecie niepodległości Polski. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Tadeusza Halickiego, Henryka Kulika, Kazimierza Cybulskiego, Ryszarda Kaczmarczuka, Dominika Kordysia, archiwum Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.

Scenariusz wystawy przygotowała Elżbieta Nowak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Opracowanie plastyczne zapewniła Katarzyna Sawicka – plastyk GOK.

Fotoreportaż >>

 

Fotoreportaż z otwarcia wystawy >>

Zbiory p. Janusza Koremskiego, także te które nie były wystawione. >>


Wystawa kolekcji Janusza Koremskiego pt. „Ocalić od zapomnienia” w ramach cyklu „Ludzie związani z Grabowcem i ich pasje”

W niedzielę 7 października 2012 roku o godzinie 11:15 w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu otwarto kolejną wystawę z cyklu "Ludzie związanie z Grabowcem i ich pasje". 
Tym razem swoimi zainteresowaniami dzieli się Pan Janusz Koremski, mieszkaniec Grabowiec - Góry, z zawodu mechanik samochodowy. 
Jego kolekcja jest bardzo różnorodna i bogata. Największą jej część stanowią militaria a także pamiątki rodzinne.

Fotoreportaż z otwarcia wystawy >>

Zbiory p. Janusza Koremskiego, także te które nie były wystawione. >>
-----------------------------------

Janusz Koremski z Grabowca Góry zbiera starą broń, zdjęcia i archiwalne dokumenty. Część jego zbiorów można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i tradycji 
Jestem miłośnikiem naszych dziejów, także tych lokalnych. Na wystawie zaprezentowałem kilkadziesiąt wybranych zabytków – mówi Janusz Koremski. – Dla mnie mają one ogromną wartość, także sentymentalną. Mam nadzieję, że spodobają się też mieszkańcom Grabowca.Pan Janusz ma 64 lata. Jest mechanikiem i właścicielem warsztatu samochodowego w Grabowcu Górze. Od dzieciństwa zbiera stare zdjęcia, dokumenty, żelazka z duszą, lampy naftowe i m.in. militaria. Tą pasją „zaraził go” jego ojciec Ludwik Koremski. Kolekcjoner kupuje eksponaty na targach staroci lub dostaje je od znajomych. Jego dom to prawdziwe muzeum. Teraz część zbiorów pana Janusza można oglądać w grabowieckim GOK. Ekspozycję pt. „Ocalić od zapomnienia” otwarto w ramach cyklu „Ludzie związani z Grabowcem i ich pasje”. Będzie ją można oglądać do 19 października. Starocia zbierają także synowie pana Janusza, 36-letni Konrad i 32-letni Leszek Koremscy. Kolekcjoner jest z tego dumny. – Miłość do historii i tradycji jest u nas rodzinna – mówi Janusz Koremski. (Z Kroniki Tygodnia - autor Bogdan Nowak)

 

Fotoreportaż z otwarcia wystawy >> 

Wystawione fotografie >> 


27-05-2012

Wystawa fotografii i slajdów Tadeusza Halickiego 
pt "Ziemia Grabowiecka"

GMINNY OŚRODEK KULTURY W GRABOWCU i TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ GRABOWCA

 zorganizowali wystawę fotografii i pokaz slajdów pt. „Ziemia Grabowiecka" w obiektywie Tadeusza Halickiego.

Uroczystość otwarcia wystwy odbyła się 27.05.2012 r.(niedziela) o godz. 13:00
Wystawa będzie czynna do 28.06.2012 r. w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury (9:00-18:00). Zapraszamy.

Fotoreportaż z otwarcia wystawy >> 

Wystawione fotografie >> 

11-03-2012

Wystawa plastyczna twórców lokalnego środowiska artystycznego.

W niedzielę 11 marca 2012 roku o godzinie 13:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu została otwarta wystawa plastyczna twórców lokalnego środowiska artystycznego. 
W otwarciu wzięły udział władze gminy Grabowiec, artyści prezentujący swoje prace oraz licznie zgromadzona publiczność. Można było poza obrazami olejnymi podziwiać rysunki węglem i ołówkiem, batiki i pastele...WIĘCEJ >>