Nawigacja
2012.11.11 - 94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2012 r. - 94 Rocznica Odzyskania Niepodległości


...Następnie Orkiestra Dęta odegrała kilka pieśni patriotycznych. Po południu o godz. 14.00 zachęciliśmy do aktywnego spędzenia czasu w naszym ośrodku. Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu historycznego ,,Bitwa Warszawska 1920". Był on wstępem do międzypokoleniowej dyskusji ,,Czy patriotyzm to dziś idiotyzm?", w której wzięli udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Grabowca oraz młodzież głównie z KSM. Dyskusję poprowadził nauczyciel i wielki pasjonat historii pan Waldemar Greniuk. Osoby, które uczestniczyły w spotkaniu bardzo aktywnie włączyły się do dyskusji, wymieniono poglądy na temat  patriotyzmu dawniej i dziś.
W trakcie spotkania Wójt gminy pan Tadeusz Goździejewski wręczył podziękowanie na ręce pana Janusza Koremskiego z Grabowca Góry za jego lokalny patriotyzm, pasję historyczną i  udostępnienie swoich cennych zbiorów na wystawie ,,Ocalić od zapomnienia", która niedawno była eksponowana w naszym ośrodku.

Radosnego Świętowania  ciąg dalszy!
Ostatni punkt naszego programu zgromadził wiele osób, nie tylko młodzież, ale w dużej mierze ludzi w wieku średnim,  którym repertuar zespołu "KropkaPL" przypomina czasy młodości. Na początku zagrali sentymentalny ,,Biały krzyż" i ,,Kocham Wolność"- tymi utworami zaakcentowali istotę naszego spotkania. Nastepne utwory były klasykami polskiego rocka, niezapomnianymi i wciąż ponadczasowymi. Chłopcy z zespołu grają coraz lepiej, jest to przede wszystkim zasługa ich talentu muzycznego, ale również fachowej pomocy jaką może im udzielić nasz instruktor muzyki Karol Chilewicz.

Występ trwał ponad 2 godziny, nie tylko słuchano utworów, ale również tańczono. Gratulacje dla młodego i stażem i wiekiem zespołu, który tak potrafi dotrzeć do duszy człowieka. Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich pań z TPG, które na nasze spotkanie upiekły ciasto, aby jego atmosfera była nie tylko radosna, ale przede wszystkim świąteczna i rodzinna.

K. Sawicka

Waldemar Greniuk - nauczyciel historii

Młodziezowy zespół muzyczny "KropkaPL"

Katarzyna Sawicka

Katarzyna Sawicka autorka grafiki dla Janusza Koremskiego

Wójt gminy Tadeusz Goździejewski wręczył podziękowanie na ręce Janusza Koremskiego z Grabowca Góry za jego lokalny patriotyzm, pasję historyczną i  udostępnienie swoich cennych zbiorów na wystawie ,,Ocalić od zapomnienia", która niedawno była eksponowana w naszym ośrodku.

(Materiał ze strony http://gokgrabowiec.pl)