Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 22
» Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
WYDARZENIA
GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLWENTÓW LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

GMINA GRABOWIEC
GRABOWIEC W INTERNECIE
WSPÓŁDZIAŁAMY
<

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować Państwu Grabowiec i Gminę Grabowiec, położoną w województwie lubelskim, powiecie zamojskim.
Teren Gminy Grabowiec to region o wysokich walorach przyrodniczych - cennych dla tych Państwa, którzy pragną dla swoich rodzin czystego środowiska, bezpieczeństwa i ciszy.
Zapraszamy Państwa do czytania Portalu Internetowego Towarzystwa, w którym prezentujemy wszechstronnie Grabowiec i Gminę oraz ważniejsze epizody z historii. Mamy także nadzieję, że wirtualna wędrówka po Portalu internetowym zachęci Państwa do rzeczywistego odwiedzenia naszej miejscowości oraz ciekawych i malowniczych terenów Gminy Grabowiec.


 

Grafika: Katarzyna Sawicka

 


  Jeśli chcesz pomóc w rozwijaniu tego Portalu, przyślij zdjęcia, napisz artykuł, dodaj news'a z wydarzeń regionalnych związanych z tematyką Portalu. Zapraszamy do współpracy. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na podany niżej adres e-mail.

Zarząd  TPG

E-mail: prezes@tpg-grabowiec.pl


Deklaracja członkowska do pobrania: - plik pdf >>   - plik rtf >>
 

ALBUMY PREZENTOWANE W GOOGLE - ZAPRASZAM
Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Opowieść o Grabowcu"

2018-03-13

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ GRABOWCA

GMINNY OŚRODEK KULTURY

zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „OPOWIEŚĆ O GRABOWCU”

w niedzielę  18 marca 2018 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury.

W programie prezentacja multimedialna zapowiadająca wydanie albumu o historii Grabowca zapisanej  na fotografii.

Plakat >>...


75. ROCZNICA WYSIEDLENIA GRABOWCA I OKOLIC

2018-02-16

ZWIAZKI KOMBATANCKIE GMINY, RADA GMINY I WÓJT GMINY, PROBOSZCZ PARAFII W GRABOWCU

ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTOŚĆ 75. ROCZNICY WYSIEDLENIA GRABOWCA I OKOLIC.

Uroczystośc odbędzie się 25 lutego 2018 r... 


LOKALNE FORUM DYSKUSYJNE

2018-02-06

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu wspólnie z:

Gminną Biblioteką Publiczną i Zarządem Towarzystwa Przyjaciół Grabowca organizują:

LOKALNE FORUM DYSKUSYJNE 

Celem spotkań i dyskusji będzie przypomnienie a zarazem zapoznanie uczestników Forum z istotnymi wydarzeniami w Grabowcu na tle historii Polski.W trakcie spotkań omawiane będą także sprawy bieżące, które mają bezposredni wpływ na życie mieszkańców.

Okazją do zorganizowania Lokalnego Forum Dyskusyjnego jest jubileusz 750 lat Grabowca i setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 
 Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 lutego (czwartek) br. o godz: 16:00  w sali miejscowego GOK.

Wstępem do dyskusji będzie pokaz archiwalnego filmu z 1989 roku pt. "Relacja uroczystości odsłonięcia pomnika Żołnierzy Września 1939 r. w 50. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę". Uroczystość miała miała miejsce w Grabowcu Górze, 16 września 1989 roku.

Zapraszamy


Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku Gminnego Ośrodka Kultury i budynku Urzędu Gminy.

2017-12-13


Aktualnie w Rynku Grabowca trwają prace przy budowie przyłącza kanalizacji sanitarnej  odprowadzających ścieki z budynku Gminnego Ośrodka Kultury oraz budynku Urzędu Gminy do bezodpływowego zbiornika na ścieki zlokalizowanego na działce geod. nr 2905 przy ul. Rynek w m. Grabowiec. W wydzielonym pomieszczeniu piwnicznym budynku Gminnego ośrodka Kultury zlokalizowana będzie przepompownia ścieków tłocząca ścieki z w/w budynku do wykonanej kanalizacji sanitarnej... 


Plac zabaw w Grabowcu. Prace przy remizie OSP.

2017-12-01

Przy ulicy Wojsławskiej w Grabowcu zakończono budowę placu zabaw dla dzieci na pow. 1055m2. Plac został ogrodzony i ma jedno wejście furtką od ulicy Wesołej.

Aktualnie strażacy z komendantem Mirosławem Bednarczykiem pracują przy garażu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu.  Garaż dostosowano do większego samochodu gaśniczego, wykonano nową posadzkę. Zamontowano nowe drzwi garażowe...


Uczniowie z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu w Miejscach Pamięci Narodowej na Wołyniu.
16-11-2017

W środę 8 listopada 2017 roku grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu uczestniczyła w jednodniowym wyjeździe na Wołyń aby zapalić znicze pamięci na grobach Polaków na Wołyniu.

Grupie przewodniczył Pan Stanisław Senkowski - przezes Stowarzyszenia "Pamięć i Nadzieja" w Chełmie. Podczas Wszystkich Świętych młodzież zebrała 10 pudełek zniczy z przeznaczeniem na groby Polaków spoczywających na cmentarzach tuż za naszą wschodnią granicą państwową...


Informacje z zakresu inwestycji już wykonach w roku bieżącym a także realizowanych w najbliższym czasie.

2017-10-28

W imieniu Rady Gminy Grabowiec przekazujemy informacje z zakresu inwestycji już wykonach w roku bieżącym a także  realizowanych w najbliższym czasie.

            Na wstępie należy przypomnieć, że w pierwszych dniach maja br. delegacja radnych Rady Gminy Grabowiec z przewodniczącą panią Agnieszką Rachańską oraz wójtem gminy, panem Waldemarem Greniukiem - rozmawiała ze Starostą Zamojskim na temat pilnego remontu dróg powiatowych na terenie Gminy Grabowiec. Obecnie z zadowoleniem możemy stwierdzić, że pan Henryk Matej, Starosta Zamojski wywiązał się ze złożonych nam wówczas zapewnień. Dziękujemy...


Oficjalne otwarcie drogi gminnej Grabowiec - Bronisławka

2017-10-22

W minioną sobotę 21 października br, oficjalnie otwarto nową drogę gminną Grabowiec - Bronisławka. Otwarcia dokonali: Insektor nadzoru, kierownik budowy, wójtowie: obecnej i poprzedniej kadencji, przewodnicząca Rady Gminy Grabowiec, skarbnik gminy i sołtys wsi Bronisławka. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele mieszkańców Bronisławki i radni Rady Gminy Grabowiec...


Nowa droga z Grabowca do Bronisławki

2017-09-26

Zapraszam do obejrzenia zdjęć  nowej drogi do Bronisławki. Droga została oddana do użytku w ubiegłym tygodniu.

Długość około 1 km, szerokość 3,5 m z mijankami, koszt 1,6 mln zł, jest to droga droga z uwagi na trudny teren...


78. ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

2017-09-21

Wójt Gminy Grabowiec, Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Grabowcu oraz Związki Kombatanckie Gminy Grabowiec zapraszają na 78. ROCZNICĘ NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ która odbędzie się 24 września 2017 roku przy pomniku w Grabowcu-Górze.

Tradycyjnie, od roku 1989 w ostatnią niedzielę września, czczona jest pamięć o zamordowanych, rannych polskich żołnierzach ze szpitala polowego w Grabowcu.  
 25 września 1939 roku, oddziały sowieckie dotarły do Grabowca. Cofające się przed Niemcami, polskie oddziały stoczyły w rejonie Grabowca krotką walkę z żołnierzami Armii Czerwonej. W Grabowcu pozostał mały szpital polowy, z rannymi polskimi żołnierzami i lekarzami oficerami...        


APEL DO ABSOLWENTÓW SZKOŁY W GRABOWCU WSZYSTKICH ROCZNIKÓW

2017-08-23

Kilku absolwentów szkoły w Grabowcu (w tym pani Elżbieta Widyma - dyrektor Zespołu Szkół w Grabowcu) zgłosiło wniosek ufundowania granitowej płyty na grób nauczycielki Heleny Ficińskiej. Wniosek jest ze wszech miar słuszny -  zważywszy, że śp. Helena Ficińska była nauczycielką w Grabowcu o najdłuższym stażu pracy. Pamięta ją kilka pokoleń dzieci i młodzieży.

Osoby, które akceptują wniosek,  prosimy o wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu nr 27 2030 0045 1170 0000 0383 8110 z dopiskiem "Helena Ficińska"...