Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 22
» Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
WYDARZENIA
GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

GMINA GRABOWIEC
GRABOWIEC W INTERNECIE
WSPÓŁDZIAŁAMY

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować Państwu Grabowiec i Gminę Grabowiec, położoną w województwie lubelskim, powiecie zamojskim.
Teren Gminy Grabowiec to region o wysokich walorach przyrodniczych - cennych dla tych Państwa, którzy pragną dla swoich rodzin czystego środowiska, bezpieczeństwa i ciszy.
Zapraszamy Państwa do czytania Portalu Internetowego Towarzystwa, w którym prezentujemy wszechstronnie Grabowiec i Gminę oraz ważniejsze epizody z historii. Mamy także nadzieję, że wirtualna wędrówka po Portalu internetowym zachęci Państwa do rzeczywistego odwiedzenia naszej miejscowości oraz ciekawych i malowniczych terenów Gminy Grabowiec.


  Jeśli chcesz pomóc w rozwijaniu tego Portalu, przyślij zdjęcia, napisz artykuł, dodaj news'a z wydarzeń regionalnych związanych z tematyką Portalu. Zapraszamy do współpracy. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na podany w stopce adres e-mail administratora.

Zarząd  TPG


Deklaracja członkowska do pobrania: - plik pdf >>   - plik rtf >>
NIP: 9222598534,  REGON: 951085477

ALBUMY PREZENTOWANE W GOOGLE - ZAPRASZAM
APEL O PRZEKAZANIE 1 % PODATKU

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu
22-425 Grabowiec, ul. Wojsławska 1.
REGON 951192078

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

KRS: 0000151919

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest udzielenie pomocy materialnej
w postaci stypendiów i zapomóg uczniom Liceum Ogólnokształcącemu w Grabowcu,
pochodzących z niezamożnych rodzin dotkniętych bezrobociem.


WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO GRABOWCU

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO GRABOWCU.

Na podstawie § 30 i 31 Statutu - Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu,

zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w dniu 21 lutego 2020 r. (piątek) godz. 15:00, sala nr 42.

W przypadku braku quorum ustala się drugi termin Walnego Zebrania na dzień 21 lutego 2020 r. godz. 15:30.

PORZĄDEK WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO...


WARTO PRZECZYTAĆ: "Dariusza Grabowskiego diagnoza polskiej gospodarki"

2020-02-04

Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku

Dariusza Grabowskiego diagnoza polskiej gospodarki

Koniec ubiegłego roku przyniósł nam publikację Myśląc o Polsce autorstwa doktora Dariusza Macieja Grabowskiego. Książka obejmuje publicystykę autora z lat 2015-2019, tym samym cenzurą czasową publikacji stał się okres rządów PiS. Dariusz Grabowski to postać wielowymiarowa, o bogatych dokonaniach, potrafiąca funkcjonować równolegle na kilku płaszczyznach...


Kwintent męski z Gdeszyna w grabowieckim kościele.

2020-01-18

29 grudnia 2019 roku w kościele parafialnym w Grabowcu wystąpił kwintet męski z Gdeszyna z koncertem kolęd i pastorałek.

W zespole grał na saksofonie i śpiewał Edward Kanikuła z Grabowczyka...


Chór "Knieja" pod batutą Edwarda Kanikuły śpiewa kolędy

2020-01-17

12 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Grabowcu, kolędy śpiewał Chór "Knieja" pod batutą Edwarda Kaniukuły...


Wycieczka do Lwowa 23.05.2008 r.

2020-01-02

Publikuję archiwalny film z wycieczki do Lwowa. Była to wycieczka w dniach 23-26 maja 2008 roku zorganizowana przez Stanisława Senkowskiego dla Koleżanek i Kolegów absolwentów rocznika 1965 z Liceum w Grabowcu. Bardzo poznawcza i trochę nostalgiczna podróż do Kresów Wschodnich, czyli dawnych terenów II Rzeczypospolitej. W bogatym programie były miejsca, które wpłynęły na dzieje Rzeczypospolitej, a także te związane z „Trylogią” Sienkiewicza. Na trasie był Lwów, Krzemieniec – rodzinne miasto Słowackiego, Olesko, gdzie urodził się król Jan III Sobieski. Cerkwie, kościoły, wspaniałe rezydencje, zamki i twierdze świadczą o długiej i bogatej historii tych rejonów. Więcej zdjęć z tej wycieczki...


Warto przeczytać. Wyzwolenie czy zniewolenie?

2019-12-09

Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku
Wyzwolenie czy zniewolenie?

Od kilku dni prawicowa część internetu trzęsie się w spazmach świętego oburzenia. W ten niebezpieczny dla zdrowia stan wprowadziła wielu, skądinąd poczciwych ludzi wypowiedź lidera SLD, Włodzimierza Czarzastego. Stwierdził on na antenie TVP, że Armia Czerwona, która w 1944 roku wkroczyła na tereny Polski, wyzwalała kraj spod niemieckiej okupacji...


Zmarł Stanisław Senkowski

2019-11-22

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj około godz. siódmej zmarł po ciężkiej chorobie Stanisław Senkowski - wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu.

Msza św. pogrzebowa odprawiona będzie 25 listopada 2019 r., (poniedziałek) o godz. 12:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul.Grottgera w Chełmie.

Ostatnie pożegnanie zmarłego Stanisława, będzie możliwe w domu pogrzebowym przy ulicy Szpitalnej w Chełmie, w niedzielę 24.11.2019 r., o godz. 15:00.  

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu -  składa Zarząd Stowarzyszenia.

Kondolencje Rodzinie Zmarłego Stanisława składa Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Grabowca.


Na cmentarzu w Dubience - 23.10.2019 r.

2019-10-24

23 października br. z kol. Wiesławem Orzechowskim byłem na cmentarzu w Dubience. Zaplliśmy tam znicze na grobach śp. Stanisławy Banaszkiewicz (szanowanej i lubianej nauczycielki j.polskiego w grabowieckim liceum) i śp. Franciszka Krakiewicza (także nauczyciela w Grabowcu do roku 1939, a w okresie okupacji niemieckiej bohaterskiego żołnierza Armii Krajowej)...


Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu na 13.10.2019 r.

2019-10-13

Dobiegają końca prace przy elewacji budynku ośrodka zdrowia. Zakończono wymianę dachu, wykonano odwodnienia wokół budynku, schody (od strony południowej) i podjazd dla inwalidów. Nadal trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej i tynkach w pomieszczeniach piwnic.

Remont rozpoczęto 13 kwietnia br.

Kilka zdjęć z 13 października br...


Przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II)

2019-10-10

Aktualnie trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II).

Zakres rzeczowy obejmuje:

1) przebudowę drogi powiatowej – ok. 7,8 km (klasa drogi – Z) 2) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe 3) wykonanie podbudowy na poszerzeniach jezdni z kruszyw łamanych 4) wykonanie wyrównania istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną 5) warstwa wiążąca 6) warstwa ścieralna 7) wykonanie obustronnych poboczy 8) przebudowa zjazdów 9) przebudowa skrzyżowań 10) odtworzenie rowów przydrożnych i oczyszczenie przepustów 11) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego 12) montaż znaku aktywnego D-6 w km 13+800 13) roboty wykończeniowe. 


Wymiana ogrodzenia cmentarza w Grabowcu

2019-10-10

W miesiącu sierpniu rozpoczęto wymianę ogrodzenia grabowieckiego cmentarza. Na koniec września br. wymurowano słupy z czerwonej cegły i zabetonowano metalowe słupki. Kolejnym etapem będzie zamontowanie metalowych przęseł płotu, nowej bramy i furtki. Wykonawcą metalowych części ogrodzenia jest miejscowy rzemieślnik - Józef Chwedyk, którego wytwory znane są z solidności i staranności wykonania.

Prezentuję kilka zdjęć z opisanych prac...