Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 22
» Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
WYDARZENIA
GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

GMINA GRABOWIEC
GRABOWIEC W INTERNECIE
WSPÓŁDZIAŁAMY

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować Państwu Grabowiec i Gminę Grabowiec, położoną w województwie lubelskim, powiecie zamojskim.
Teren Gminy Grabowiec to region o wysokich walorach przyrodniczych - cennych dla tych Państwa, którzy pragną dla swoich rodzin czystego środowiska, bezpieczeństwa i ciszy.
Zapraszamy Państwa do czytania Portalu Internetowego Towarzystwa, w którym prezentujemy wszechstronnie Grabowiec i Gminę oraz ważniejsze epizody z historii. Mamy także nadzieję, że wirtualna wędrówka po Portalu internetowym zachęci Państwa do rzeczywistego odwiedzenia naszej miejscowości oraz ciekawych i malowniczych terenów Gminy Grabowiec.


  Jeśli chcesz pomóc w rozwijaniu tego Portalu, przyślij zdjęcia, napisz artykuł, dodaj news'a z wydarzeń regionalnych związanych z tematyką Portalu. Zapraszamy do współpracy. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na podany w stopce adres e-mail administratora.

Zarząd  TPG


Deklaracja członkowska do pobrania: - plik pdf >>   - plik rtf >>
 

ALBUMY PREZENTOWANE W GOOGLE - ZAPRASZAM
GRABOWIEC 750 LAT. ALBUM JUBILEUSZOWY. Wydanie II w trzech tomach.

2019-09-06

Zapowiadana  wcześniej publikacja "GRABOWIEC 750 LAT. ALBUM JUBILEUSZOWY", wydanie II - jest już dostępna w wersji internetowej w plikach pdf.

W dniu dzisiejszym publikuję dwa tomy Albumu, trzeci tom ukaże się wkrótce z uwagi na ciągłe uzupełnienia i korekty...


Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu

2019-08-26

UWAGA - Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu  wszystkich roczników.

Informujemy, że w dniu 7 września 2019 r., (sobota) absolwenci LO w Grabowcu – maturzyści  organizują zjazd koleżeński w miejscowości Nieledew w lokalu  przy drodze powiatowej do Hrubieszowa (obok skrzyżowania z drogą do Leopoldowa) ...Uratowało się dwoje dzieci!

2019-08-21

W Kronice Tygodnia nr 32  z 6.08.2019 r.ukazał sie artkuł Leszka Wójtowicza o zbrodni dokonanej 12 czerwca 1944 roku przez Ukraińców w majątku Obłyczyn koło wsi Bereść w gminie Grabowiec. Obecnie w tym miejscu są tylko zarośla.

Tragedia rodziny Kozłowskich jest znana miejscowej ludności od lat. Została opisana między  innymi przez Wacława Jaroszyńskiego w książce "Siedem wieków Grabowca". Dotychczas było wiadomo, że uratowało się tylko jedno dziecko z pięciorga dzieci Kozłowskich - syn Lucjan. Okazało się jednak, że przeżyło tragedię dwoje... 


Warto przeczytać przed wyborami..

2019-08-20

Wróg, najgorszy wróg, kolega z listy

Artykuł ze strony Myśl Polska http://www.mysl-polska.pl/1973

Zbliżają się wybory w partiach trwają więc gorączkowe zabiegi posłów o zajęcie dobrej pozycji startowej. Wiadomo przecież, że wynik zależy od miejsca, które zajmuje się na wyborczej liście. Kandydaci z pierwszego miejsca partii, która przekracza wyborczy próg i osiąga ok. 10% poparcia, wszyscy jak jeden mąż zostaną posłami...


Nowe publikacje

 


2019-08-17

 

Udostępniam dwa moje opracowania w plikach pdf:

Pierwsze to opracowanie w formie broszury w formacie A4 dotyczy zbioru wydarzeń w roku jubileuszowym 2018. 

Broszura zawiera opisy i fotoreportaże z przygotowań do obchodów jubileuszu 750 lat Grabowca oraz relację z trzydniowych uroczystości w dniach 21-23.09.2018 r. Zawarto w niej także fotoreportaże z innych uroczystości w roku 

jubileuszowym 2018 r....


76. Rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu

2019-07-07

 

Dla upamiętnienia 76. Rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu Zarząd Stowarzyszenia „Pamięć i Nadzieja'' w Chełmie, organizuje dniu 14 lipca 2019 r. skromną uroczystość poświęconą tej rocznicy.

W programie uroczystości będzie msza św. w intencji Ofiar Wołynia, która odprawiona zostanie w chełmskiej bazylice NNMP o godzinie 10:30.
Po mszy o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste złożenie wieńców przy Pomniku Wołyńskim na Skwerze 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego....

Uroczystość oddania do użytku hali sportowej w Zespole Szkół w Grabowcu 14 października 2006 r.

2019-06-18

Niebawem minie trzynaście lat od uroczystego oddania do użytku hali sportowej przy Zesapole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Przypominam to wydarzenie w reportażu filmowym z 14 października 2006 r. 

Dla wprowadzenia, trochę istotnych informacji.

14 października 2006 r., została oddana do użytku hala sportowa przy Zespole Szkół w Grabowcu, wybudowana wspólnym nakładem środków finansowych: Gminy Grabowiec, Powiatu Zamojskiego i Totalizatora Sportowego. Inwestycja realizowana była w latach 2004 - 2006. Koszt projektu wyniósł ponad 2,8 mln zł. Generalnym inwestorem przedsięwzięcia była Gmina Grabowiec...


Wspomnienie III Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu

2019-04-18

Zapraszam do obejrzenia godzinnej relacji filmowej z III Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu, który zorganizowano 23 czerwca 2007 roku. Niebawem minie dwanaście lat od tego sympatycznego wydarzenia. Niewiele osób obejrzało ten film, dlatego uznałem za celowe pokazanie go w Internecie do wspomnień z minionych lat - zgodnie ze zjazdowym mottem: "Są miejsca, czasy i ludzie których się nie zapomina"...Przebudowa i termomodernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu

2019-04-18

13 kwietnia 2019 roku rozpoczęły się prace remontowo-budowlane budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu. Wykonawcą jest firma usługowo budowlana - Bielan Krzysztof. 

Projekt zakłada przebudowę i termomodernizację obiektu w zakresie robót: budowlano-konstrukcyjnych, sanitarnych i elektrycznych. Został zgłoszony i uzyskał akceptację w kadencji Rady Gminy 2014-2018. Wstępny koszt inwestycji wynosił 1mln. 098 962 zł,  w tym: Środki JST - 480 232,84 zł. Środki UE - 577 032,41 zł.  Zakres robót dalej wg projektu wykonawczego....

Zaawansowanie prac na dzień 18.05.2019 r. - zdjęcia...


OGŁOSZENIE

2019-04-03

7 kwietnia (niedziela) 2019 r. o godz. 14:00 w remizie OSP w Grabowcu odbędzie się spotkanie z:

- Senatorem RP Jerzym Chruścikowskim

- Radnym Sejmiku Województwa   Lubelskiego (dyrektorem ARiMR w Lublinie) Krzysztofem Gałaszkiewiczem

- Starostą Zamojskim Stanisławem Grześko

- Kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Zamościu Januszem Nawojem.

Tematem spotkania będą  propozycje administracji rządowej i samorządowej, na tematy rolne, infrastrukturalne i polityczne.

Organizatorzy zapraszają.


Oczyszczenie z zarośli Góry Zamkowej.

2019-03-15

W sobotę 9 marca 2019 roku, zrealizowano bardzo pożyteczną inicjatywę oczyszczenia  Góry Zamkowej z zarośli i zmurszałych gałęzi drzew. Prace porządkowe wykonane społecznie na zamczysku`odsłoniły dostęp do trzech krzyży ustawionych tam ponownie w kwietniu 1981 roku. Organizatorom i nielicznej grupie porządkujących teren zamczyska należą się słowa uznania.

Inicjatywa nie jest nowa, ponieważ kilka lat wcześniej zamczysko było już porządkowane w tzw. czynie społecznym.