„Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”

Sieć internetu szerokopasmowego obejmie rejony, gdzie do chwili obecnej dostęp do stałych i szybkich łączy internetowych był mocno utrudniony lub niemożliwy. To największa w historii inwestycja realizowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego.


Dzisiaj króciutkie podsumowanie dotychczasowego stanu realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”.
Dla przypomnienia – w ramach Projektu realizowane są 3 podstawowe moduły: budowlany, promocyjno-informacyjny oraz szkoleniowy. Poznajcie najważniejsze liczby!
2600 - ponad 2600 km z 2908 km, które docelowo będzie liczyła lubelska sieć szerokopasmowa, zbudowaliśmy do dnia dzisiejszego.

Szkolenia dla mieszkańców.

Ogólny plan przedstawia się następująco:


marzec br. – gminy włodawskie oraz świdnickie,
kwiecień br. – gminy parczewskie,
maj br. – gminy zamojskie oraz radzyńskie,
czerwiec br. – gminy tomaszowskie oraz hrubieszowskie.

Szczegółowe harmonogramy spotkań będziemy publikowali na bieżąco na stronie projektu.

Najważniejsze informacje o spotkaniach i projekcie: Spotkania są w otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nich jest bezpłatny. Zaznaczamy jednak, że spotkania są przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Tematyka spotkań: – przedstawienie stanu realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”,
– prezentacja możliwości, jakie daje korzystanie z internetu oraz nowoczesnych technik cyfrowych,
– zaproszenie do udziału w bezpłatnych szkoleniach z obsługi internetu oraz komputera, które realizujemy w ramach projektu od grudnia 2014 r. do końca sierpnia 2015 r. (wraz z dodatkowymi konsultacjami).UWAGA: dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej-województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla  użytkowników końcowych będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych czyli odpłatnie. 


Autor: Szerokopasmowe Lubelskie       

Więcej >> http://szerokopasmowe.lubelskie.pl/

Prace przy ulicy Koziej

Wykopy pod światłowody w rynku Grabowca

Wykopy pod światłowody w rynku Grabowca

Przy ulicy Hrubieszowskiej

Fot. Tadeusz Halicki. Więcej zdjęć >>