Spotkanie z okazji Dnia Animatora Kultury powiatu zamojskiego w Grabowcu

 

W spotkaniu ze starostą panem Henrykiem Matejem wzięli udział twórcy, animatorzy oraz dyrektorzy placówek kultury. Po występach artystycznych dziecięcych zespołów wokalno – instrumentalnych i tanecznych, które przygotowali: pani Beata Jaworska ( ZS), pan Edward Kanikuła ( ZS), pan Karol Chilewicz ( GOK),

wystąpił Adam Kamieniecki, uczeń I LO i Szkoły Muzycznej w Zamościu. W jego repertuarze pieśni operowych znalazły się zarówno teksty polskie jak i w języku niemieckim i włoskim.

Starosta pan Henryk Matej wręczył listy gratulacyjne i upominki wyróżnionym osobom. Z terenu naszej gminy nagrody otrzymali: pani Janina Kulik, pan Janusz Koremski, pani Zofia Greniuk, pani Jolanta Sieczkowska, pani Krystyna Wróbel, pan Edward Kanikuła oraz pan Roman Hrycaj- wieloletni członek Kapeli Ludowej.
Zaproszeni na uroczystość goście obejrzeli prezentację multimedialną o gminie Grabowiec przygotowaną przez instruktorów GOK,

a na zakończenie wystąpił młodzieżowy zespół Seeking Dreams z Grabowca. Następnie uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek, gdzie przygrywała nasza Kapela Ludowa.

Tekst: Katarzyna Sawicka

Fot. Tadeusz Halicki

Fotoreportaż >>