Światowe Dni Pokoju Żurawlów 2015

W tym roku, 27 czerwca 2015 r. wydarzenie przeniesie się do Żurawlowa, gdzie wspólnie będziemy świętować opuszczenie rejonu przez międzynarodowy koncern wydobywniczy Chevron.


Podczas Światowych Dni Pokoju najwyższej jakości kultura i sztuka gości na wsi. Jak podkreślają organizatorzy, to kilkudniowe wydarzenie jest skuteczną próbą oderwania obu dziedzin od pieniądza, władzy czy sponsorów. Dowodzi temu fakt, że budżet na pokrycie kosztów organizacyjnych zasilają dobrowolne datki od uczestników imprezy. Muzycy goszczący na Światowych Dniach Pokoju grają jedynie za zwrot kosztów podróży, a całą imprezę przygotowują wolontariusze, którzy po zakończeniu czuwają także nad tym, aby uprzątnąć teren.

Organizatorzy angażują w swoje działania lokalne społeczności, którym udostępniają przestrzeń do promowania lokalnych przysmaków i rękodzieła.
 
Zasady są proste:


1)  Udział w Światowych Dniach Pokoju może wziąć każdy;

2)  Wstęp jest bezpłatny;3) Uczestnicy są proszeni o niespożywanie alkoholu oraz
o ekologiczne zachowania na terenie imprezy;


Światowe Dni Pokoju Żurawlów 2015 to impreza o zasięgu ogólnopolskim, a nawet ogólnoeuropejskim.

Zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do wspólnego świętowania zwycięstwa w Żurawlowie - mieszkańców pobliskich wsi, aktywistów, artystów, osoby młodsze, starsze, rodziny z dziećmi, studentów i uczniów oraz właścicieli zwierząt z pupilami.


Podczas wydarzenia w jak największym stopniu staramy się dbać o ekologiczne zachowania, dbamy o bezpieczeństwo, a także minimalizujemy spożycie alkoholu, dlatego w imprezie mogą wziąć udział dzieci;

Program Światowych Dni Pokoju Żurawlów 2015 


W tym roku na głównej scenie zagrają trzy wspaniałe kapele: 


- Miąższ (https://www.facebook.com/miazsz)

- Ska Dyktator (https://www.facebook.com/SKADYKTATOR?fref=ts)

- Ziemiah (https://www.facebook.com/ziemiah?fref=ts) 


a także Słoma we własnej osobie i lokalny zespół Seeking Dreams; Koncerty rozpoczną się o godzinie 19:30.


Imprezę uświetnią swoimi występami sambiarze z całej Europy, którzy pomogą także w przygotowaniu wydarzenia. Całość muzycznie zorganizuje Słoma. 

Od godziny 16:00 uczestnicy Światowych Dni Pokoju będą mieli okazję wziąć udzial w panelu dyskusyjnym, który organizujemy wspólnie z organizacją Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Podczas panelu będziemy rozmawiać na temat suwerenności żywnościowej, problemu zawłaszczania ziemi oraz przemysłu wydobywczego na świecie. Dorośli razem z dziećmi zagrają w interaktywną grę "Zanim Zjesz" dotyczącą odpowiedzialnej konsumpcji. Pochwalimy się także naszą mikroelektrownią fotowoltaiczną, którą wygraliśmy w konkursie zorganizowanym przez Greenpeace :)
https://freelab2014.wordpress.com/2014/09/22/zurawlow-pazdziernikowa-rewolucja/


Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w warsztatach "Quillingu" - techniki tworzenia pięknych ozdób z papieru, a także w konkursie na logo Stowarzyszenia Zielony Żurawlów. Razem ze społeczną inicjatywą Food Not Bombs przygotujemy dla Was lokalne przysmaki i ciepłe posiłki.     

Więcej >> https://polakpotrafi.pl/projekt/swiatowe-dni-pokoju