01 Lipiec 2022 00:42
WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki to wspaniały, bohaterski gość był, jak nas uratował od niechybnej śmierci i ogarnął pandemię. No wzruszyłem się jak nie przymierzając – stary siennik – i łzy ciurkiem płynęły mi po umęczonej brakiem maseczki twarzy. Że też ja nie doceniałem tego Szumowskiego! To doprawdy niewybaczalne.

Ale tak poważnie, to po pierwsze skoro na te kilkadziesiąt tysięcy łóżek w szpitalach specjalnie wyłączonych dla ewentualnie chorych zajętych jest 5%, skoro na te tysiące zakupionych respiratorów wykorzystuje się kilkadziesiąt, to co to za sukces? To porażka jest!

To jest dobry zarządca, który wydał setki milionów na kompletnie niepotrzebne sprzęty, wyłączył szpitale – jak się okazuje niepotrzebnie i zamroził życie gospodarcze i społeczne – powodując nieobliczalne szkody? A tu pandemii ni widu ni słychu.

Ale Szumowski sam nie działał – jego radosną twórczość akceptował premier, rząd i cała ta horda partyjnych posłów (i tych z PiS i z opozycji). I jakoś się nie buntują, nie pytają jak mają wyglądać obowiązki takiego ministra w sytuacji pandemii? Czy rzeczywiście mu wszystko wolno i pod jakimi warunkami.

Nie ma ustawy o stanie wyjątkowym – a właśnie taka ustawa powinna zostać przez Sejm uchwalona. I ustawa – a nie rozporządzenia – powinna regulować działania ministra i powinna określać jego obowiązki.

Przede wszystkim ustawa powinna określać pojęcia jakimi się posługujemy. Bo np. „chory” to człowiek u którego wystąpiły objawy choroby – kaszel, gorączka czy co tam. A nie ktoś u którego test wykrył rzekomo obecność przeciwciał. Piszę „rzekomo” bo mamy przykłady kompletnej wadliwości testów.

Minister powinien być zobowiązany do podawania w komunikatach danych prawdziwych. Np. ilości chorych, a nie nosicieli. Wtedy okazałoby się, że nie „zachorowało 600 osób”, a zaledwie np. 9. Bo objawy – jak piszą uczciwi lekarze – występują u 1,5% nosicieli - czyli na 600 wykrytych w kraju przypadków rzekomego wirusa naprawdę objawy wystąpią u 9 osób. Czy to jest epidemia?

A kwestia śmiertelności. Ile osób umiera codziennie na covid? Twierdzę że nikt (albo prawie nikt). Jeśli wczoraj umarło 8 osób i wszyscy mieli ciężkie choroby, to na jakiej podstawie minister podaje, że oni zmarli na covid? Żeby to stwierdzić powinny być przeprowadzone sekcje zwłok każdego, kto rzekomo umarł na covid. To jest niebywale ważne, a ani posłowie, ani premier nie nałożyli na Szumowskiego obowiązku przeprowadzania sekcji zwłok i rzetelnego informowania Polaków.

Że nie potrafili – wierzę bo posłowie to grupa niebywale niekompetentnych ludzi jest. Oni nie są od myślenia tylko od podnoszenia ręki tak jak partia każe. Ale też przychodzi mi na myśl, że cała afera z covidem i rzekoma pandemią to gigantyczny geszeft, na którym kto trzeba ten zarabia miliony. Na respiratorach, na maseczkach – teraz pewnie na szczepionkach.

Zastanawia mnie jednak gdzie są lekarze, którzy przecież widzą jawne oszustwo pandemii? Powtarzam jak mantrę: w nyskim powiecie, gdzie mieszka 138 tys. ludzi dzisiaj – kiedy piszę te słowa – w szpitalu jest 1 (słownie: jeden) chory, a przez 5 miesięcy „pandemii” zmarła 1 starsza, schorowana kobieta.

Gdzie są uczciwi dziennikarze, którzy potrafiliby zobaczyć oczywiste fakty – a nie klepali głupoty o „zmarłych na covida”, których nie ma. W sposób oczywisty widać, że żadnej pandemii w realu nie ma. Pandemia jest w mediach. Czemu służy ta propagandowa akcja? Myślę że rozmaitym lewym interesom na maseczkach, na respiratorach i na czym tam jeszcze. Strach jaki wzbudzają politycy – ma przykryć wyprowadzanie publicznych pieniędzy na rzeczy, nikomu do niczego nie potrzebnych.

A poza tym „pandemia” daje politykom znakomity instrument kontroli nad obywatelami. Gdyby komuna wymyśliła covid, do dziś powiewałyby nad nami czerwone sztandary.

Janusz Sanocki, Nysa
30.08.2020

 

Źródło: Myśl Polska
Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku

 

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 22
· Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
CELE TOWARZYSTWA
ZARZĄD
STATUT
DOKUMENTY TPG
KORESPONDENCJA
WYDARZENIA

GAZ ŁUPKOWY
WYSTAWY
KONKURSY
DOŻYNKI GMINNE
ZJAZDY ABSOLWENTÓW LO
WYDARZENIA 2005
WYDARZENIA 2006
WYDARZENIA 2007
WYDARZENIA 2008
WYDARZENIA 2009
WYDARZENIA 2011
WYDARZENIA 2014


 

GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

Z ARCHIWUM KLISZ FOTOGRAFICZNYCH

GMINA GRABOWIEC
MAPA GMINY
PLANY ROZWOJU GMINY
STRATEGIA ROZWOJU GMINY
W MEDIACH O GMINIE
PARAFIA GRABOWIEC
PARAFIA TUCZĘPY
WSPOMNIENIA
HONOROWY OBYWATEL
ZASŁUŻONY OBYWATEL
KOŁO PSZCZELARZY
CMENTARZE
REZERWATY I PARKI
FOTO-GALERIA
FOTOREPORTAŻ
LUDZIE Z PASJĄ
FOTKI TADEUSZA KĄKOLA

GRABOWIEC W INTERNECIE

WSPÓŁDZIAŁAMY

Wygenerowano w sekund: 0.03 trulib.blogspot.com