25 Maj 2022 21:14
Warto przeczytać

Cmentarze i Korona Party


Premier Morawiecki, zamiast zamknąć ministra zdrowia albo Jacka Sasina, ogłosił, że zamyka na trzy dni cmentarze. Po raz kolejny zadziałał odwrócony efekt Midasa. Przecież Jacek Sasin jeszcze wczoraj mówił, że rząd nie zamknie cmentarzy na 1 listopada.

Wszystko, za co weźmie się ten człowiek, nie ma żadnych szans na realizację, a wszystkie jego zapowiedzi w ogóle się nie sprawdzają. Mam pomysł jak rozwiązać problem wirusa. Wystarczy stworzyć stanowisko pełnomocnika rządu do spraw rozwoju epidemii i powołać na nie Sasina. Wirus zniknie w dwa tygodnie.

Wracając do cmentarzy. Czy ktokolwiek pomyślał o producentach kwiatów i ich sprzedawcach, o tym całym drobnym biznesie, który zarabia przy okazji Wszystkich Świętych? Jeszcze wczoraj zapewniano ich, że nie będzie zamykania cmentarzy. Czy ktoś pomyślał o ludziach, którzy dziś przemierzali setki kilometrów, żeby odwiedzić swoich bliskich na cmentarzach? Od kiedy te barany wiedziały, że jest dużo zachorowań? Od kiedy wiedzieli, że 1 listopada ludzie ruszają na cmentarze? Czy naprawdę nie można było tej głupiej decyzji ogłosić wcześniej?

W głowie się nie mieści, jakim trzeba być idiotą, żeby nie przewidzieć, że ludzie rzucą się na cmentarze zaraz po zapowiedzi zamknięcia ich od soboty. Na cmentarzach mamy teraz tłumy, drogi dojazdowe są zakorkowane. Przecież te wizyty by się rozłożyły na cały weekend. Ale nie, lepiej zgromadzić wszystkich naraz. To jest bezpieczne. Za to jutro pojawienie się na cmentarzu spowoduje niechybnie zarażeniem się wirusem i mandatem od dzielnego policjanta.

Zgromadzenia są zakazane, trzeba trzymać dystans, w jednym miejscu może być maksymalnie 5 osób. Zamknięte restauracje, kluby, siłownie, szkoły i uczelnie. Nie można wejść na cmentarz. A w środku Warszawy mamy wielkie korona party na dziesiątki tysięcy osób. Drugie korona party na cmentarzach, tylko tam średnia wieku trochę wyższa. Jak powiedział premier Morawiecki, idziemy drogą środka. Trochę lockdownu, trochę odporności zbiorowej.

Tyle zostało z powagi tego rządu. Nasze państwo to teraz tektura zmoczona październikowym deszczem. Po prostu nie mogę się doczekać, aż władze Warszawy zaczną za kilka dni tłumaczyć, że Marsz Niepodległości nie może się odbyć 11 listopada, bo straszny wirus wszystkich pozabija, trzeba trzymać dystans i maseczkę. Z całą pewnością masa pajaców będzie ten przekaz powtarzać. Organizatorzy Marszu musieliby być ostatnimi frajerami, żeby się teraz przejmować narzucanymi przez rząd ograniczeniami.

Władza straciła kontrolę nad sytuację, już nawet pozorowanie jakiekolwiek działania im nie wychodzi. W sprawie wirusa rząd działa ad hoc, bez żadnych planów i przygotowań. Małpy z rządu dostały brzytwę w postaci nielegalnych rozporządzeń, i bez żadnego pomyślunku, a to zamyka lasy, a to cmentarze, a to aresztuje miliony emerytów w domach. Co głupiego jeszcze wymyślą, nie wiem, ale na pewno będzie śmieszno, straszno i drogo. Bo rachunki za bilety na ten cyrk, będziemy płacić jeszcze latami.

Sławomir Mentzen
Profil fb

Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku

 

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 22
· Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
CELE TOWARZYSTWA
ZARZĄD
STATUT
DOKUMENTY TPG
KORESPONDENCJA
WYDARZENIA

GAZ ŁUPKOWY
WYSTAWY
KONKURSY
DOŻYNKI GMINNE
ZJAZDY ABSOLWENTÓW LO
WYDARZENIA 2005
WYDARZENIA 2006
WYDARZENIA 2007
WYDARZENIA 2008
WYDARZENIA 2009
WYDARZENIA 2011
WYDARZENIA 2014


 

GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

Z ARCHIWUM KLISZ FOTOGRAFICZNYCH

GMINA GRABOWIEC
MAPA GMINY
PLANY ROZWOJU GMINY
STRATEGIA ROZWOJU GMINY
W MEDIACH O GMINIE
PARAFIA GRABOWIEC
PARAFIA TUCZĘPY
WSPOMNIENIA
HONOROWY OBYWATEL
ZASŁUŻONY OBYWATEL
KOŁO PSZCZELARZY
CMENTARZE
REZERWATY I PARKI
FOTO-GALERIA
FOTOREPORTAŻ
LUDZIE Z PASJĄ
FOTKI TADEUSZA KĄKOLA

GRABOWIEC W INTERNECIE

WSPÓŁDZIAŁAMY

Wygenerowano w sekund: 0.02 trulib.blogspot.com